czwartek, 15 stycznia 2015

"Tęsknię za tobą"- Harlan Coben

Okładka książki Tęsknię za tobąAutor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 8 października 2014
Ilość stron: 480


        Owszem, miłość  jest ślepa, ale bardziej zaślepia potrzeba bycia kochanym (...) Ludzie są nie tylko łatwowierni, ile zdesperowani.
                cyt. Tęsknię za tobą"- Harlan Coben


 "Tęsknię za tobą", to ostatnia powieść Harlana Cobena, amerykańskiego pisarza, autora powieści kryminalnych, w których często pojawiają się nierozwiązane, czy też niedokończone sprawy z przeszłości oraz zaskakujące zwroty akcji.

   Minęło osiemnaście lat, a Kat wciąż tęskni. Tęskni za ojcem, tęskni za narzeczonym Jeffem. Po tak długim czasie pozostały niejasne okoliczności zniknięcia z jej życia tych dwóch ukochanych mężczyzn.
Przestępca Monte Leburne, oskarżony o dwa inne zabójstwa, przyznał się również i do tej zbrodni, zbrodni na jej ojcu. Postawiono mu zarzuty i skazano. Było zatem przyznanie się do winy, był dowód zbrodni. pozostały niejasności, wątpliwości, znaki zapytania.
 "Ale czy naprawdę niektóre rzeczy nie mogłyby pozostać tajemnicą? Musimy wiedzieć wszystko?"

   Kat Donovan, czterdziestoletnia detektyw nowojorskiej policji postanowiła jeszcze raz odwiedzić w więzieniu mordercę swojego ojca, tym bardziej, że leżał już na łożu śmierci. Metodą nielegalną, naginającą zasady przesłuchań, chciała uzyskać szczerość więźnia. Pod wpływem leków, skazany za zabójstwo jej ojca, wyznał, że to nie on zabił, a został przekupiony, by się przyznać...Przez kogo? Kto za tym stoi?

   Wracając myślami do swego dzieciństwa,  kiedy ojciec zapewniał ją, że z drabiny w ich ogrodzie, specjalnie dla niej zawiesił księżyc, czuła się bardzo samotna. Miała dwadzieścia dwa lata, gdy ojciec zginął. W tym trudnym dla niej momencie, odszedł Jeff, jej narzeczony. Bez słowa. To uczucie samotności kazało jej... kliknąć myszką... Jednym kliknięciem myszką, można zmienić całe dotychczasowe życie.
Przyjaciółka wykupiła dla niej roczny karnet do korzystania z portalu randkowego. Drżącą ręką i z mieszanymi uczuciami... kliknęła. Oniemiała widząc na zdjęciu swojego byłego narzeczonego Jeffa.
"Sprawdźmy, co się wydarzy..."- przeczytała na jego profilu.


"Uważaj na ludzi, których miejsce jest w  przeszłości. Nie wpuszczaj ich z powrotem do swego życia."- Ostrzegał ją tymi słowy instruktor jogi Aqua. Jednocześnie obwiniał sam siebie o odejście Jeffa, ich wspólnego przyjaciela. Co konkretnego miał na myśli? Trudno to było zweryfikować, gdyż Aqua pozostawał w swoim świecie iluzji.

  Do Kat zgłasza się dziewiętnastoletni  Brandon z prośbą o znalezienie jego matki. Niepokój jego był ogromny, bo nie miał z nią żadnego kontaktu. Matka chłopaka wyjechała z nowo poznanym "księciem" z portalu randkowego. Kat, poszukująca prawdy o własnej przeszłości, nie pozostaje obojętna wobec oczekiwań chłopca. Przypadek, ale też w dużej mierze pasja zawodowa ambitnej policjantki, sprawiły, że trafiła na trop okrutnych przestępców, którzy wykorzystują stan ludzkiej samotności, naiwności, desperacji.

  Bardzo ciekawa, wciągająca fabuła o tematyce współczesnej obyczajowości, w którą wkracza z impetem wielowarstwowy wątek kryminalny. Składanie poszczególnych jego elementów, daje czytelnikowi dobrą rozrywkę i dostarcza wielu emocji. Poruszona problematyka, dotycząca samotności, braku akceptacji, a w ostateczności konsekwencje takich stanów, dają do myślenia.

  Zapraszam na mój fanpage na facebookuhttps://www.facebook.com/myslirzezbioneslowem

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz