niedziela, 26 lipca 2015

WYNIKI KONKURSU NA RECENZJĘ MIESIĄCA!

W KONKURSIE NA RECENZJĘ MIESIĄCA LIPCA zwyciężyła recenzja książki "DOTYK"- autor: Alexi Zentner, nadesłana przez Małgorzatę Woźniak. Serdecznie gratuluję i zapraszam do lektury.

"DOTYK-autor:Alexi Zentner
Wydawnictwo:Wiatr od morza
Data wydania: wrzesień 2013
Ilość stron: 208

"Dotyk"
Wędrówką jedną życie jest człowieka…” E. Stachura


Trwa to wędrowanie poprzez kanadyjską puszczę, przy milczącej obecności duchów i zjaw, w poszukiwaniu miejsca, które ogrzeje nie tylko ciało, ale i duszę…

Młody chłopak, Jeannot, ogarnięty gorączką złota, zmaga się ze swoim przeznaczeniem, które prowadzi go nie do końca tam, gdzie sam zamierzył dotrzeć. Zakłada osadę, Sawgamet, w której osiedlają się coraz to nowi mieszkańcy, mający szczęśliwszą rękę do odnajdywania złotego kruszcu, od nieco zawiedzionego Jeannot. Jednak jego los ma się na stałe związać z tym otaczającym chatę lasem, z drzewami i śpiewem rzeki.

Wędrujemy wraz z młodzieńcem, mężczyzną, ojcem i dziadem poprzez lata wypełnione chwilami smutku, radości, spełnienia i rozczarowań. Ci, którzy są bohaterami historii stają się z czasem tymi, którzy odeszli, lecz nigdy do końca… Syn także staje się ojcem, a wnuk odkrywa tajemnice dziadka, poznając snującą się jak dym z fajki opowieść, w której jawa miesza się ze snami… Majaczą pod lodem dwie postacie, których dłonie dzieli ledwie jeden oddech, a złote karibu staje się niespełnioną obietnicą dla pary zakochanych.

Poznając niesamowitą historię, spisaną przez Alexiego Zentnera, czujemy chłodny wiatr na policzku, słyszymy skrzypienie śniegu pod butami, dostrzegamy między drzewami rozchichotanego mahaha.  
To, co nie jest dobrze opowiedziane, nie będzie zobaczone” - „Dotyk” widzimy niezwykle wyraziście, niczym krystaliczną wodę w leśnym potoku.

1 komentarz :

  1. Bardzo ciekawa recenzja, książkę chętnie przeczytam:) Gratuluję Pani Małgorzacie:)

    OdpowiedzUsuń